Türkçe


TMG ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM KURUMLARI
ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ

YENİLEME EĞİTİMİ

İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 16.06.2009 tarihli 2009/42 numaralı genelgesine göre :
1) 2495 sayılı kanuna göre kendilerine 5 yıl süre çalışma izni verilmiş olanların çalışma izinleri 26.06.2009 tarihi itibari ile dolmuş olacaktır.
2) 5188 sayılı kanun çerçevesinde Özel Güvenlik Kimlik Kartı alanların çalışma izinleri Kimlik Kartıında yazılı geçerlilik tarihi sonunda sona ermiş olacaktır.
3) 2009 yılı içinde çalışma izni sona eren Özel Güvenlik Görevlileri 31.12.2009 tarihine (yılsonu) kadar Özel Güvenlik yenileme eğitimini tamamlamak zoundadır. (Başlamak değil bitimiş olması gerekiyor.)
4) Çalışma süresi dolduğu halde 31.12 2009 tarihine kadar yenileme eğitimini tamalayan Özel Güvenlik Görevlililerinin kimlik kartları Valiliklerce iptal edilecektir.

SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİMİ   50 Saat
SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİMİ   60 Saat
     

 

DERS ve DERS SAATLERİ

1 Özel Güvenlik Hukuku   10 Saat
2 Güvenlik Tedbirleri   10 Saat
3 İlk Yardım   4 Saat
4 Kalabalık Yönetimi   4 Saat
5 Kişi Koruma   4 Saat
6 Yangın Eğitimi ve Tabi Afetlerde Hareket Tarzı   4 Saat
7 Genel Kolluklarla İlişkiler   2 Saat
8 Etkili İletişim   8 Saat
9 Güvenlik Sistem ve Cihazları   3 Saat
10 Uyuşturucu Madde Bilgileri   1 Saat
    TOPLAM 50 Saat
  Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi   10 Saat
    TOPLAM 60 Saat

DİKKAT ! ! !

Günde 8 saatten fazla ders görülemez

Haftada 48 saatten fazla ders görülemez

Toplam ders süresinin % 10 'undan fazlaına katılmayan kursu bitiremez.(Silahsızlar için 45 saat, silahlılar için 54 saate en az derste bulunma süresidir.)

Her dersin 2/3 'ü mutlaka görülmek zorundadır. Örneğin ; 3 saatlik güvenlik sistem ve cihazları dersinin en az 2 saatine katılmak zorunluluğu vardır.

Kursu bitiren her kursiyerin 1 yıl içerisinde 4 sınav hakkı vardır.

SINAV BİLGİLERİ

Sınavlar ; Emniyet Genel Müdürlüğü tarafında aynı gün ve saatte başlamak şartıyla il merkezlerinde yapılacaktır. Yenileme eğitim sınav tarihi o yıl içerisinde yayınlanacaktır.

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınava giren adayların ; Eğitim kurumundan alacakları sınav giriş belgesi ve kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları zounludur.

Sınav kağıtlarında kodlanacak olan AdıSoyadı, Baba adı, TCKimlik No, a veya b grubu olduğuna dair bölümler eksiksiz ve tam olarak doldurulmalıdır.

Sınavın sonucuda adayın aldığı sınav nootu sertifika üzerinde belirtilecektir.

Sınavdan geçmek veya kalmak gibi bir sonuç çıkmayacak olup, sınava giren adaylar aldıkları not üzerinden derecelendirmeye tabi tutularak derecesi sertifikaya işlenecektir.

 

Anasayfa | Kurumsal | Şubelerimiz | Fiziki Güvenlik | Güvenlik Eğitimi | İletişim                                                   Copyright 2011 TMG Grup Güvenlik A.Ş. Tüm Hakkı Saklıdır. | Fikir Aşamasında